Výroční schůze KOS

V sobotu 19. 2. 2022 se sešli členové spolku KOS Osov na výroční členské schůzi. Předseda P. Čaboun uvítal přítomné a následně shrnul a zhodnotil činnost spolku za uplynulý rok 2021.

S ohledem na situaci a nařízeným opatřením byla většina akcí zrušena, přesto se při krátkých etapách uvolnění podařilo uspořádat čtyři brigády KOS a jednu společnou s OÚ, úspěšný Country večer jako náhradu za Osovskou regatu, Pietu u pomníku padlých, Tříkrálovou sbírku a účastníky velmi kladně hodnocenou Cestu za pokladem. Bylo konstatováno, že spolupráce s OÚ Osov je i nadále prospěšná oběma stranám, podílíme se na pořádání akcí, jako je např. Slavnost světel a Posvícenské odpoledne, a společně jsme vyklízeli starou školu před rekonstrukcí. KOS obdržel od OÚ dotaci, za kterou byly pořízeny tři venkovní lavičky, květináče k obchodu a várnice.

Dále byli v průběhu schůze přijati tři noví členové a jedno členství z důvodu úmrtí zrušeno. Co se týká plánů na tento rok 2021, již 12. 3. by se měl konat Masopust s průvodem obcí, dále 30. 4. Pochod čarodějnic, v létě Osovský akord a Osovská regata. Také jsme se rozhodli připojit k akci Ukliďme Česko. Navrženo bylo i pořádání Garážového výprodeje (Prodej mezi vraty) a orientačního běhu. Plánuje se vybudování návsi v Osově, na čemž by se měl KOS výrazně podílet. Při příležitosti otevření staré školy po její rekonstrukci na podzim bude vydána tematická brožurka. Paní starostka M. Čabounová nás také informovala o natáčení Toulavé kamery v Osově 11. 3. Věříme, že ani pořádání dalších tradičních akcí, jako je Posvícenské odpoledne, Pieta u pomníku padlých, Slavnost světel, Čekání na Mikuláše a Osovské vití, nebude tentokrát nic stát v cestě. Usnesli jsme se také, že se budeme pravidelně jedenkrát měsíčně scházet, a předseda P. Čaboun poděkoval členům za jejich práci pro obec.

Nejnovější příspěvky

 • Osovský MikulášČekání na Mikuláše
  Tak už tu opět máme první adventní týden a s ním svátek svatého Mikuláše. Čekání na něj a setkání s ním u nás […]
 • Tradiční osovská drakiáda na louce nad Osovcem. Foto Miloš HorákNejvýše létal drak Ondrovi
  Uplakané počasí sobotního rána 22. 10. zklamalo asi nejvíce organizátory Drakiády. Přípravy byly velké a déšť mohl vše […]
 • Posvícenské potrefené popolednePotrefené posvícenské popoledne
  Sváteční středa 28. září a s ní spojené osovské posvícení  patřily  stejně jako v minulých letech […]
 • Osovský běhOsovský běh propršel, ale nikomu to nevadilo
  Když jsme začali připravovat Osovský běh TAM a ZPĚT, tak nějak jsme automaticky počítali s babím létem. No a to […]
 • Osovský běh tam a zpětBlíží se Osovský běh tam a zpět
  Blíží se první ročník osovského běhu tam a zpět. JInak také Poběžíme spolu nahoru a dolů. Podrobnější informace a […]
 • Osovská regata 2022Regatě kralovali lidojedi
  Prázdniny letí šíleným tempem, a tak tu máme polovinu srpna a s ní i Osovskou regatu se vším všudy, co k ní patří. V […]
 • Osovský svatojánský akord byl dokonalý a velkolepý
  Osovský Akord nám v minulých letech dvakrát překazil a zrušil covid, naštěstí letos už nic nestálo v cestě […]