Osovský svatojánský akord byl dokonalý a velkolepý

Osovský Akord nám v minulých letech dvakrát překazil a zrušil covid, naštěstí letos už nic nestálo v cestě opět tuto slavnost hudby v naší obci uspořádat. Do 11. června ještě chyběly dlouhé týdny, ale spolek KOS již velmi intenzívně pracoval na tom, aby letošní ročník byl co nejpovedenější. Organizace byla poměrně náročná, pilovaly se i detaily, takže i díky tomu se vše zvládlo na jedničku.
Ráno druhé červnové soboty bylo jako malované a dávalo předpoklad, že počasí se vydaří. Celé dopoledne se na koupališti v Osovci stavělo a připravovalo vše, co je k takové akci zapotřebí. Věřte, že je toho opravdu hodně. Hudební maraton odstartoval ve 14 hodin moderátor Josef Kozák, který jako první pozval k vystoupení děti z MŠ a ZŠ Osov, jejichž vystoupení bylo milé a radostné a vysloužilo si velké ovace diváků, jejichž počet byl značný, během dne neklesal, ale naopak se s přicházejícím večerem zvyšoval. Velký potlesk provázel také vystoupení následných účinkujících, kterými byli muzikanti Domečku Hořovice, orchestr Horband, pěvecký sbor Zvonek, flétnové kvarteto Napříč, Beat Sisters a další a další, byl to dlouhý seznam, hudba nejrůznějších druhů a žánrů, vybrat si mohl každý. Program uzavírala místní skupina Uvidíme a to už byl pozdní večer a prostor před pódiem se vlnil tančícími, kteří si dosyta užívali dobré nálady a všeobecné pohody při známých i méně známých skladbách a písních až do půlnoci.
Po celý den zde bylo zajištěno občerstvení, nápoje alko i nealko a dokonce se tu podávaly rozmanité chutné koktejly, také zmrzlina, pivo, káva, všeho nepřeberně.
Děti řádily v nafukovacím hradu a nechávaly si malovat na obličej, a protože bylo docela horko, přišlo vhod koupaliště. K prohlídce byla připravena prezentace činnosti spolku a pro osvěžení vzpomínek fotoalba o dění v obci.
Aniž by to bylo přehnané, lze výsledný dojem a průběh akce označit jako naprosto dokonalý a velkolepý. Spokojení mohli být všichni, kteří se zúčastnili, někteří účinkující dokonce poslali děkovné maily a to už je co říct.
Dík patří všem, kteří na tom měli podíl.

Poděkování účinkujících a diváků

Dobrý den pane Čaboune, moc děkujeme za včerejší hraní. Krásné místo, perfektní organizace, milé publikum. Za nás to byl po všech stránkách skvělý zážitek. Děkujeme za dort, placku i cestovné. Ať žije kultura, hudba a umění. Mám radost. Iris Ekrtová

Ahoj KOSáci, Osováci 😉 já za delegaci z Vižiny musím poděkovat za skvělou akci, kterou jsme si užili až do konce. Myslím, že to na nás bylo vidět. 😀
V neděli byl v naší obci klid, všichni vyspávali, odpočívali, neboť za sebou měli náročný večer, kdy ale konečně nemuseli nic, jen se mohli bavit (v květnu jsme na Vižině zvládli 2 megaakce) Patří Vám všem veliký dík. Těšíme se na další společnou akci  Jana Fialová

Vážení přátelé, kamarádi, KOSáci, jako jeden z garantů „Osovského akordu“ bych chtěl také poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě, průběhu a ukončení (úklidu) této akce. Nechci všechny jmenovat, abych na někoho nezapomněl s jedinou výjimkou, a to je Pavel Č., který je motorem všech akcí a jmenovité poděkování si určitě zaslouží. Omlouvám se všem, že nerespektuji vyhlášené pětidenní volno. Slova chvály už jsme si vyslechli a je třeba si vyslechnout i jiný pohled. Vyznávám zásadu že věcná kritika a určitá nespokojenost je motorem neustálého zlepšování. Proto chci požádat o Vaše komentáře, připomínky. Nešetřete kritikou, jde nám o to neustálé zlepšování. Některé naše poznatky jsme si s Pavlem už řekli a ještě řekneme, nicméně oceníme všechny Vaše reakce, abychom je mohli uplatnit příští rok, případně na jiných akcích například už na letošní Regatě. Všem děkuji za jakoukoliv reakci. Přeji krásné, klidné dny. Miloš Horák

 

 

Fotogalerie

Několik ukázek z vystoupení:

Raďouch

Beat sisters

Skupina Uvidíme

Line Fabians

 

 

Nejnovější příspěvky

 • Osovský masopust 2024
  Na samém počátku února jsme v naší obci jako každým rokem přivítali Osovský masopust, který se již stal nedílnou […]
 • Osovsko-osovecká alej "Lipůvka".Osovsko-osovecká alej „Lipůvka“
  Koncem 17. století se ujal osovského panství rod Kauniců, jehož člen Jan Adolf hrabě z Kaunic, hejtman Podbrdského […]
 • Slavnost světel. Foto Marie PlecitáSlavnost světel 2023
  Začátkem listopadu si každoročně připomínáme dobu Dušiček, a to již tradiční Slavností světel. Scházíme se u hasičské […]
 • Osovská drakiáda
  Čas hrozně letí a už tu máme podzim. A s podzimem pravidelně přichází i Drakiáda. Ta se letos odehrála […]
 • Posvícenské šikovné odpoledne
  Při příležitosti svátečního 28. září a osovského václavského posvícení se stejně jako každým rokem konalo na školní […]
 • Osovský běh tam a zpět 2023
  Hřejivé slunce a modrá obloha dávaly organizátorům 2. Osovského běhu tam a zpět velkou naději, že tentokrát se […]
 • Osovská regata je tradicí
  Osovská regata už se stala tradicí. Letos byl její termín určen na 12. srpna a bylo to moc dobře vybrané. Dny […]