Osovský svatojánský akord byl dokonalý a velkolepý

Osovský Akord nám v minulých letech dvakrát překazil a zrušil covid, naštěstí letos už nic nestálo v cestě opět tuto slavnost hudby v naší obci uspořádat. Do 11. června ještě chyběly dlouhé týdny, ale spolek KOS již velmi intenzívně pracoval na tom, aby letošní ročník byl co nejpovedenější. Organizace byla poměrně náročná, pilovaly se i detaily, takže i díky tomu se vše zvládlo na jedničku.
Ráno druhé červnové soboty bylo jako malované a dávalo předpoklad, že počasí se vydaří. Celé dopoledne se na koupališti v Osovci stavělo a připravovalo vše, co je k takové akci zapotřebí. Věřte, že je toho opravdu hodně. Hudební maraton odstartoval ve 14 hodin moderátor Josef Kozák, který jako první pozval k vystoupení děti z MŠ a ZŠ Osov, jejichž vystoupení bylo milé a radostné a vysloužilo si velké ovace diváků, jejichž počet byl značný, během dne neklesal, ale naopak se s přicházejícím večerem zvyšoval. Velký potlesk provázel také vystoupení následných účinkujících, kterými byli muzikanti Domečku Hořovice, orchestr Horband, pěvecký sbor Zvonek, flétnové kvarteto Napříč, Beat Sisters a další a další, byl to dlouhý seznam, hudba nejrůznějších druhů a žánrů, vybrat si mohl každý. Program uzavírala místní skupina Uvidíme a to už byl pozdní večer a prostor před pódiem se vlnil tančícími, kteří si dosyta užívali dobré nálady a všeobecné pohody při známých i méně známých skladbách a písních až do půlnoci.
Po celý den zde bylo zajištěno občerstvení, nápoje alko i nealko a dokonce se tu podávaly rozmanité chutné koktejly, také zmrzlina, pivo, káva, všeho nepřeberně.
Děti řádily v nafukovacím hradu a nechávaly si malovat na obličej, a protože bylo docela horko, přišlo vhod koupaliště. K prohlídce byla připravena prezentace činnosti spolku a pro osvěžení vzpomínek fotoalba o dění v obci.
Aniž by to bylo přehnané, lze výsledný dojem a průběh akce označit jako naprosto dokonalý a velkolepý. Spokojení mohli být všichni, kteří se zúčastnili, někteří účinkující dokonce poslali děkovné maily a to už je co říct.
Dík patří všem, kteří na tom měli podíl.

Fotogalerie

Několik ukázek z vystoupení:

Raďouch

Beat sisters

Skupina Uvidíme

Line Fabians