Opět se konal Den osovských žen

Po dvouleté pauze jsme se my osovské ženy mohly opět společně potkat ve velkém, a to v sobotu 8. května ve čtyři hodiny odpoledne, kdy pro nás naši obětaví muži připravili Den osovských žen ve zdejší ZŠ. Nejprve jsme s radostí přijali zprávu o vítězství našich zástupců v hasičském sportu na soutěži v Lochovicích a vítězné děti se pochlubily honosným pohárem. Pěknou básničku o pomoci maminkám přednesly místní děti z MŠ a všichni jsme se průběžně bavili hudbou skupiny Uvidíme, která celý program prokládala příjemnými písničkami. Fraška o pejskovi a kočičce, jak pekli dort, byla svižná a vtipná, řada dalších vtipů v podání našich mužů, sice nekorektních, ale zato opravdu zábavných, rozdováděla celý sál.

V kovidové době se DOŽ nemohl uskutečnit, ale i tehdy byla připravena báječná zábavná videa, která byla předvedena na letošní akci – to jedno o cyklistce a psovi a jako druhé sci-fi o Modré planetě. Vážnou chvíli navodily vzpomínky na kamarády a spolupracovníky, kteří byli součástí našich životů a již zde nejsou. Velmi dojemný byl sestřih ukázek z vystoupení Luboše Vaňaty, který nás svým vtipem bavil dlouhá léta, a my jsme si uvědomili, že není každý nahraditelný.

DOŽ se konalo již devatenáctkrát a vystřídaly se při něm desítky účinkujících. Jsme moc rádi, že se stále zapojují další zájemci, například ti, kteří se stali našimi novými sousedy. To je pro naši další činnost moc povzbuzující. V průběhu setkání naši milí chlapci (muži bez rozdílu věku) roznášeli občerstvení a každá přítomná žena dostala karafiát.

S podvečerem přišel zlatý hřeb večera, jak bývá obvyklé a pokaždé převelice zábavné. Zazněla svižná píseň a do sálu napochodovali vojáci s flintami a bodáky a dalšími zbraněmi. Bylo to fakt boží. Nakonec vyhrávala skupina Uvidíme a některé dívky (ženy každého věku) si i pěkně zatancovaly. Celý večer skvěle moderoval J. Kozák, kterému patří i poděkování za přípravu programu, stejně jako všem, kteří se na dokonalé organizaci podíleli.

Nejnovější příspěvky

 • Osovský MikulášČekání na Mikuláše
  Tak už tu opět máme první adventní týden a s ním svátek svatého Mikuláše. Čekání na něj a setkání s ním u nás […]
 • Tradiční osovská drakiáda na louce nad Osovcem. Foto Miloš HorákNejvýše létal drak Ondrovi
  Uplakané počasí sobotního rána 22. 10. zklamalo asi nejvíce organizátory Drakiády. Přípravy byly velké a déšť mohl vše […]
 • Posvícenské potrefené popolednePotrefené posvícenské popoledne
  Sváteční středa 28. září a s ní spojené osovské posvícení  patřily  stejně jako v minulých letech […]
 • Osovský běhOsovský běh propršel, ale nikomu to nevadilo
  Když jsme začali připravovat Osovský běh TAM a ZPĚT, tak nějak jsme automaticky počítali s babím létem. No a to […]
 • Osovský běh tam a zpětBlíží se Osovský běh tam a zpět
  Blíží se první ročník osovského běhu tam a zpět. JInak také Poběžíme spolu nahoru a dolů. Podrobnější informace a […]
 • Osovská regata 2022Regatě kralovali lidojedi
  Prázdniny letí šíleným tempem, a tak tu máme polovinu srpna a s ní i Osovskou regatu se vším všudy, co k ní patří. V […]
 • Osovský svatojánský akord byl dokonalý a velkolepý
  Osovský Akord nám v minulých letech dvakrát překazil a zrušil covid, naštěstí letos už nic nestálo v cestě […]