Opět se konal Den osovských žen

Po dvouleté pauze jsme se my osovské ženy mohly opět společně potkat ve velkém, a to v sobotu 8. května ve čtyři hodiny odpoledne, kdy pro nás naši obětaví muži připravili Den osovských žen ve zdejší ZŠ. Nejprve jsme s radostí přijali zprávu o vítězství našich zástupců v hasičském sportu na soutěži v Lochovicích a vítězné děti se pochlubily honosným pohárem. Pěknou básničku o pomoci maminkám přednesly místní děti z MŠ a všichni jsme se průběžně bavili hudbou skupiny Uvidíme, která celý program prokládala příjemnými písničkami. Fraška o pejskovi a kočičce, jak pekli dort, byla svižná a vtipná, řada dalších vtipů v podání našich mužů, sice nekorektních, ale zato opravdu zábavných, rozdováděla celý sál.

V kovidové době se DOŽ nemohl uskutečnit, ale i tehdy byla připravena báječná zábavná videa, která byla předvedena na letošní akci – to jedno o cyklistce a psovi a jako druhé sci-fi o Modré planetě. Vážnou chvíli navodily vzpomínky na kamarády a spolupracovníky, kteří byli součástí našich životů a již zde nejsou. Velmi dojemný byl sestřih ukázek z vystoupení Luboše Vaňaty, který nás svým vtipem bavil dlouhá léta, a my jsme si uvědomili, že není každý nahraditelný.

DOŽ se konalo již devatenáctkrát a vystřídaly se při něm desítky účinkujících. Jsme moc rádi, že se stále zapojují další zájemci, například ti, kteří se stali našimi novými sousedy. To je pro naši další činnost moc povzbuzující. V průběhu setkání naši milí chlapci (muži bez rozdílu věku) roznášeli občerstvení a každá přítomná žena dostala karafiát.

S podvečerem přišel zlatý hřeb večera, jak bývá obvyklé a pokaždé převelice zábavné. Zazněla svižná píseň a do sálu napochodovali vojáci s flintami a bodáky a dalšími zbraněmi. Bylo to fakt boží. Nakonec vyhrávala skupina Uvidíme a některé dívky (ženy každého věku) si i pěkně zatancovaly. Celý večer skvěle moderoval J. Kozák, kterému patří i poděkování za přípravu programu, stejně jako všem, kteří se na dokonalé organizaci podíleli.

Nejnovější příspěvky

 • Osovský masopust 2024
  Na samém počátku února jsme v naší obci jako každým rokem přivítali Osovský masopust, který se již stal nedílnou […]
 • Osovsko-osovecká alej "Lipůvka".Osovsko-osovecká alej „Lipůvka“
  Koncem 17. století se ujal osovského panství rod Kauniců, jehož člen Jan Adolf hrabě z Kaunic, hejtman Podbrdského […]
 • Slavnost světel. Foto Marie PlecitáSlavnost světel 2023
  Začátkem listopadu si každoročně připomínáme dobu Dušiček, a to již tradiční Slavností světel. Scházíme se u hasičské […]
 • Osovská drakiáda
  Čas hrozně letí a už tu máme podzim. A s podzimem pravidelně přichází i Drakiáda. Ta se letos odehrála […]
 • Posvícenské šikovné odpoledne
  Při příležitosti svátečního 28. září a osovského václavského posvícení se stejně jako každým rokem konalo na školní […]
 • Osovský běh tam a zpět 2023
  Hřejivé slunce a modrá obloha dávaly organizátorům 2. Osovského běhu tam a zpět velkou naději, že tentokrát se […]
 • Osovská regata je tradicí
  Osovská regata už se stala tradicí. Letos byl její termín určen na 12. srpna a bylo to moc dobře vybrané. Dny […]