Osovský běh propršel, ale nikomu to nevadilo

Když jsme začali připravovat Osovský běh TAM a ZPĚT, tak nějak jsme automaticky počítali s babím létem. No a to nám opravdu nevyšlo. Počasí bylo mimořádně ohavné a pro venkovní sportovní událost zcela nepoužitelné. Bylo skutečně s podivem, že do areálu koupaliště v Osovci nakonec dorazily desítky lidí, přestože hustě pršelo, byla zima a všude byly hluboké kaluže. Je až neuvěřitelné, že za této situace se na start postavilo 60 závodníků všech věkových a výkonnostních kategorií. Trasy byly čtyři, nejkratší měřila 300 metrů, nejdelší 5,5 km a všechny směřovaly k lesu. Nejmladší účastnici byly necelé tři roky, nejstarší 67, takže jak vidno, věkový rozptyl byl opravdu velký. Dokonce jsme tu mezi závodníky měli i jednoho krásného a šikovného pejska. Co bylo očividné, že všichni běží s chutí a radostí z pohybu, nevadilo jim mokro ani bláto a atmosféra tudíž byla velmi příjemná. Vše klapalo jako na drátkách, všichni přežili ve zdraví a mohly se rozdávat medaile. Pořadí bylo následující: 1. trasa (5500 m, 23 závodníků): Jindřich Pokorný, Josef Vitásek a Jan Rejsek, 2. trasa (2700 m, 17 účastníků): Helena Ksandrová, Markéta Bauerová, Karolína Ksandrová, 3. trasa (850 m, 9 účastníků): Barbora Vaňatová, František Sanický, Lukáš Bauer, 4. trasa (300 m, 11 účastníků): Miroslava Horáková, Soňa Kocmanová, Milena Karešová. Ceny obdrželi závodníci od prvního do pátého místa, a že to byly opravdu krásné ceny – trička pro první tři, šampaňské (i dětské) za 4. a 5. místo. Průměrný věk závodníků byl 28,9 roků. Tím ovšem odpoledne nekončilo. Pro příznivce country hudby tu byla nabídka country písniček v podání skupiny Uvidíme, která vyhrávala v zatepleném stanu, podávalo se občerstvení, horké nápoje na baru a vládla všeobecná spokojenost. Tak zase za rok.